loading...

Suplementacja minerałów to konieczność w przypadku hodowców przeżuwaczy dążących do wysokiej wydajności. Większość suplementacji odbywa się za pośrednictwem paszy: w ramach TMR, poprzez paszę uzupełniającą, a nawet w ramach bezpośredniego podawania uzupełniającego. Jednak w wielu sytuacjach suplementacja dodatkowa nie jest łatwa:

  • Gdy zwierzęta są wypasane na zewnątrz
  • W przypadku małych grup zwierząt, takich jak jałówki lub krowy zasuszone
  • Kiedy zwierzęta są z dala od gospodarstwa. Ponadto nie wszystkie zwierzęta mają te same potrzeby. Mogą się one różnić w zależności od potencjału genetycznego, wieku, etapu produkcji… Zwierzęta produkujące większą ilość mleka lub mające wyższy średni dzienny przyrost będą potrzebowały więcej składników odżywczych i mineralnych niż inne zwierzęta produkujące mniej. Jednak w hodowli przeżuwaczy zdecydowana większość hodowców ustala dietę dla grupy zwierząt. W konsekwencji niektóre osobniki cierpią na deficyt składników odżywczych, co ma negatywny wpływ na ekspresję ich potencjału.

PHYSIOlick

Wisium oferuje PHYSIOlick, wyjątkowy asortyment lizawek, który przynosi korzyści dla zwierząt i większe zyski producentom. Lizawki PHYSIOLick zostały stworzone przez specjalistów, aby sprostać wymaganiom gatunków przeżuwaczy w całym cyklu produkcyjnym i wspomagać zwierzęta w krytycznych okresach ich życia (odsadzenie, wyjście na pastwisko, zmiana diety, zasuszanie…).

Unikalne rozwiązanie: Lizawka

ZINDYWIDUALIZOWANE ROZWIĄZANIE

Każde zwierzę może samodzielnie korzystać z PHYSIOLick zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Preparat odpowiada na potrzeby zwierzęcia w danym momencie.

PRAKTYCZNE NARZĘDZIE

Lizawka PHYSIOLick jest łatwa w użyciu – zarówno w przypadku zwierząt pasących się na pastwiskach, jak i zwierząt hodowanych w systemach wygrodzeń. Zwierze spożywa preparat w całości.
Lizawka PHYSIOLick to bardzo dobry barometr problemów żywieniowych. Duże spożycie lizawki powinno zwrócić uwagę hodowcy (np. może być oznaką niezrównoważonej dawki pokarmu).

CZYNNIK WYDZIELANIA ŚLINY

PHYSIOLick stanowi odpowiedź na naturalną potrzebę lizania u przeżuwaczy. Intensyfikacja lizania znacznie zwiększa produkcję śliny, która utrzymuje stabilne trawienie dzięki efektowi buforowemu. Dzięki zwiększonemu wydzielaniu śliny spożycie paszy i wykorzystanie składników odżywczych są zoptymalizowane w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności.

Lizawka PHYSIOlick to unikalna innowacja będąca efektem know-how Wisium

PROCES ZALEWANIA

Pasta produkowana poprzez zmieszanie surowców stałych i melasy, naturalnie zaschnięta w wiadrze, bez działania ciśnienia i ogrzewania. W rezultacie różne składniki receptury pozostają nienaruszone i zakonserwowane; jest to proces zalewania.

ZACHOWANE BOGACTWO ŻYWIENIOWE

Naturalne zasychanie w wiadrach PHYSIOlick – bez działania ciśnienia i ogrzewania – umożliwia włączenie elementów wrażliwych, takich jak witaminy czy ekstrakty roślinne, co nie jest możliwe w przypadku standardowych bloczków dostępnych na rynku.

IDEALNA KONSERWACJA CALYPAC

Wisium opracowało wyjątkowy, opatentowany system uszczelniania: Calypac. Składa się on z mocnej, hermetycznej folii plastikowej umieszczonej nad górną krawędzią wiadra i zapewniającej doskonałe uszczelnienie. Zapewnia zachowanie optymalnej świeżości i witamin oraz całkowitą ochronę przed wszelkimi zanieczyszczeniami zewnętrznymi.
Dzięki równomiernej teksturze zalewania – a tym samym braku mikropęknięć – wiadro PHYSIOlick jest stabilne względem zmian temperatury i wilgotności.

Deszcz nie może dostać się do produktu i go rozpuścić; słońce nie może go wysuszyć. Zalane wiadro zachowuje równomierną konsystencję, natomiast konsystencja sprasowanego wiadra zmienia się w zależności od wody deszczowej lub parowania.


W ekstremalnych warunkach, dzięki procesowi zalewania, wiadro PHYSIOlick zachowuje równomierną konsystencję, która umożliwia regularne spożycie przez zwierzęta.

OPTYMALNIE WYWAŻONY SKŁAD

Receptura – charakteryzująca się optymalną równowagą pomiędzy składnikami słodkimi i kwaśnymi – wyzwala spontaniczny proces lizania przez zwierzęta i zapewnia regularne spożywanie lizawki przez cały dzień. W związku z tym składniki odżywcze (cukry, sól, minerały, pierwiastki śladowe, chelatowane pierwiastki śladowe i witaminy) nie są
Spożycie waha się w określonym przedziale czasowym, w zależności od zwierząt i warunków panujących w gospodarstwie (czynniki takie jak racja żywnościowa, pogoda, stan produkcji…).

Poznaj pełną gamę lizawek PHYSIOlick.

Masz jakieś pytania dotyczące naszej oferty PHYSIOlick?